Wydarzenia

Gościliśmy na V Konferencji Naukowo-Technicznej „Nowoczesne kopalnie żwiru i piasku”, która odbyła się w dniach 11 i 12 czerwca. Organizatorzy przygotowali ciekawą imprezę łączącą teorię z praktyką. Takiej formule były podporządkowane wystąpienia prelegentów, część wystawiennicza oraz zorganizowane zwiedzanie kopalni żwiru i piasku Drahle należącej do Olsztyńskich Kopalń Surowców Mineralnych. 
Tematem dominującym konferencji była poprawa efektywności i zarządzania kopalniami. Bardzo duże zainteresowanie możliwościami systemu PETRAX nie było dla nas zaskoczeniem. Spotkanie udowodniło, że jest to narzędzie potrzebne i poprawiające rentowność.

 

 

 


W dniach 21 – 24 maja na terenie Targów Kielce odbyło się kilka imprez targowych skupionych pod wspólnym dachem, a związanych z branżą budowlaną i drogową. Były to: V Międzynarodowe Targi Transportu Drogowego - Pojazdy Użytkowe ROTRA, XV Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych MASZBUD, IX Międzynarodowe Targi Infrastruktury, Salon Technologia i Infrastruktura Lotnisk TRAFFIC-EXPO – TIL oraz XIX już edycja targów AUTOSTRADA-POLSKA.

Mieliśmy okazję wziąć udział w kilku interesujących seminariach i spotkać się z przedstawicielami kopalń  obecnymi na targach. W obecnym, kryzysowym roku widoczne było zmniejszenie liczby wystawców. Firmy szukając oszczędności ograniczają budżety na marketing. Niemniej w rozmowach z przedstawicielami branży surowców mineralnych pojawia się opinia, że obecny czas jest dobry by przemyśleć na nowo to co dzieje się w kopalniach i poszukiwać sposobów na ograniczanie kosztów i zwiększanie efektywności. Dlatego też z ciekawością podchodzono do tego co umożliwia PETRAX jako narzędzie umiejętnie kontrolujący płatności, porządkujący logistykę i przeciwdziałający nadużyciom.  Ze strony zakładów górniczych mamy kilka zaproszeń na indywidualne spotkania i omówienie możliwości współpracy.


Prognoza rynkowa sprzedaży kruszyw

XIII Konferencja Kruszywa Mineralne zaowocowała wieloma ciekawymi prezentacjami i stanowiła dla nas cenne źródło wiedzy na temat branży górnictwa odkrywkowego i jej problemów. Bardzo zaciekawił nas wykład Pana Aleksandra Kabzińskiego Prezesa Zarządu Polskiego Związku Producentów Kruszyw na temat perspektyw dla całej branży kruszyw w naszym kraju. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie opublikujemy na naszej stronie materiały z tego wystąpienia.


XIII Konferencja Kruszywa Mineralne

Surowce – Rynek – Technologie – Jakość

Kudowa Zdrój 24 – 26 kwietnia 2013

W dniach 24 – 26 kwietnia gościliśmy na konferencji Kruszywa Mineralne w Kudowie Zdroju. Jest to największe tego typu wydarzenie branżowe w kraju. Podczas konferencji oprócz stoiska firmowego mieliśmy indywidualne wystąpienie prezentujące wsparcie sprzedaży kruszyw i zapobiegania zatorom płatniczym za pomocą systemu PETRAX. Jak podkreślali klienci nasza prezentacja okazała się odpowiedzią na powszechny w branży problem nieterminowych płatności. Rozwiązania zawarte w PETRAX i opis dotychczasowych wdrożeń zaciekawił wielu szefów kopalń co przełożyło się na ciekawe rozmowy i zaowocowało kilkoma umówionymi spotkaniami. 


XVI Forum Górnictwa Skalnego w Bełchatowie

W dniach 21 – 22 lutego braliśmy udział w XVI Forum Górnictwa Skalnego. Było to cenne spotkanie branżowe. Swoją obecność zaznaczyliśmy dodatkowo prezentacją pt. „Informatyczne wsparcie sprzedaży i logistyki oraz kontrola płatności w zakładach górniczych”. Dla zebranych stanowiła ona ciekawe spojrzenie na możliwość rozwiązania problemów z jakimi stykają się na co dzień pracując w kopalniach odkrywkowych. Szczególnie interesujące były zagadnienia kontroli przekroczeń DMC i wynikająca z tego odpowiedzialność kopalń oraz rozwiązanie problemu płatności za odebrane kruszywo. Na przykładzie dotychczasowych wdrożeń przedstawialiśmy jak PETRAX działa w kopalniach różnej wielkości i z różną liczbą złóż.